Wielka Orkiestra „zagra” w Skansenie i w Grotach

2013.01.05_2_wospW niedzielę 13 stycznia 2013 roku odbędzie się XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, w szlachetną zbiórkę dla najbardziej potrzebujących, włączy się Skansen Rzeki Pilicy, który przygotował na ten dzień niezwykłe atrakcje.

Placówkę wesprze otwarta w lutym 2012 roku Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie”, nad którą pieczę sprawuje właśnie skansen. Pieniądze zebrane w niedzielę będą przeznaczone na ratowanie życie dzieci i godną opiekę medyczną seniorów.

Atrakcją dla zwiedzających w skansenie będzie pokaz jazdy czołgu T-34/85  (znanego z kultowego serialu jako „Rudy”), który zaprezentują zaprzyjaźnieni z placówką członkowie Stowarzyszenia Klub Pancernych. Zorganizują oni również konkurs dla widzów sprawdzający m.in. znajomość serialu „Czterej Pancerni i pies”. Zwycięzcy w nagrodę będą mogli wziąć udział w „przejażdżce” czołgiem. Należność za wstęp do skansenu zasili konto WOŚP. Każdy, kto będzie chętny do udziału w konkursie, także musi wrzucić datek do puszki.

Niemałe atrakcje będą tego dnia również w Grotach Nagórzyckich. Tam za wstęp, z którego dochód przeznaczony będzie na WOŚP, zwiedzający obejrzą z przewodnikiem groty oraz zobaczą legendę na żywo. Będzie to podanie o zbóju Madeju,  w którego wcieli się Andrzej Kobalczyk, dyrektor Skansenu Rzeki Pilicy. Poza tym odbędzie się licytacja woreczków z piaskiem, pochodzącym z nagórzyckiego złoża. Jeden duży worek będzie też licytowany podczas tomaszowskiego finału WOŚP – w sali ZSP nr 3 („Samochodówka”). Zarówno groty, jak i skansen zapraszają w godzinach 10.00-15.00.