Groty Nagórzyckie zwiedziło blisko 50 tysięcy turystów !

2012.11.09_1Z początkiem listopada w Grotach Nagórzyckich rozpoczął się sezon zimowy. Ruch w turystyce powoli słabnie, zatem czas na podsumowania. Pierwsi turyści do dawnej kopalni piasku kwarcowego, po urządzeniu w niej podziemnej trasy turystycznej, weszli 6 lutego bieżącego roku. Do 9 czerwca, kiedy zwiedzanie było bezpłatne, groty odwiedziło blisko 25 200 osób.

Rekord padł w niedzielę 4 marca, kiedy do wnętrza wyrobiska weszło 1.569 turystów. Po wprowadzeniu opłat za zwiedzanie, do końca października podziemia zobaczyło ponad 21 500 osób.

„Od kiedy groty zostały zmodernizowane odwiedziło nas już blisko 50 tysięcy ludzi. Cieszy nas tak wysoka frekwencja. Sprzyjała nam pogoda, bo tegoroczne wiosna i lato były słoneczne. Największy ruch mieliśmy i mamy w weekendy. Teraz szczyt ruchu turystycznego jest już za nami, ale wciąż myślimy, jakimi atrakcjami zachęcić ludzi do odwiedzenia podziemi. Pomimo, że jest już poza sezonem, zachęcamy to wizyty w grotach. Latem w podziemiach turyści mogli się ochłodzić, chowając przed upałem, natomiast teraz w grotach jest cieplej niż na zewnątrz”- przyznają przewodnicy oprowadzający po trasie turystycznej.

Groty cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko polskich turystów. Unikatowe  w skali kraju podziemia zwiedzają także obcokrajowcy, na których kopalnia robi ogromne wrażenie. Poza indywidualnymi osobami do grot przyjeżdżają również grupy zorganizowane.

Przypominamy, że w okresie od 1 listopada do 31 marca groty można zwiedzać od wtorku do piątku w godzinach 8.00-16.00, natomiast w soboty i niedziele od 10.00 do 16.00.