Skansen i groty zapraszają w Święta

choinka2013grotySkansen Rzeki Pilicy i Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” zapraszają tomaszowian oraz przybyszów z kraju i zagranicy spędzających Święta Bożego Narodzenia  w naszym mieście do odwiedzenia obydwu placówek  w drugi dzień Świąt, tj. w czwartek 26 grudnia,  w godzinach od 1000 do 1600.

Świąteczna wizyta w skansenie to dobra okazja do obejrzenia prezentowanych tu wystaw stałych, jak również wszystkich nowości i zmian, jakie nastąpiły tutaj w ciągu ostatnich miesięcy. Szczególną uwagę warto zwrócić na ekspozycję pt. „Pilickie przeprawy”, która znajduje się w świetlicy skansenu. Na wystawie zaprezentowanych zostało prawie 450 archiwalnych fotografii, modele mostów, unikatowe kajaki oraz łodzie ludowe – zwane krypami.

Atrakcje czekają też na gości Grot Nagórzyckich. Oprócz tradycyjnego zwiedzania z przewodnikiem, opowiadającym m.in. o historii grot i legendach z nimi związanych, będzie można skorzystać po raz pierwszy z nowo oddanego do użytku budynku socjalno-administracyjnego przed grotami. Tam zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć ekspozycję ręcznie robionych bombek choinkowych, a także zakupić oryginalne pamiątki, m.in. zawieszki szklane, biżuterię artystyczną z piaskowca i minerałów, kubki, klepsydry, mapy turystyczne, książki i widokówki związane tematycznie z Grotami Nagórzyckimi, Tomaszowską Okrąglicą i regionem nadpilickim.

Jednocześnie informujemy, ze Skansen Rzeki Pilicy i Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie”  będą nieczynne w wigilię (24.12.) i pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia (25.12.) oraz w Nowy Rok (01.01.2014). W dniach 04-06 stycznia 2014 roku Skansen Rzeki Pilicy i Groty Nagórzyckie będą czynne od 1000 do 1600.

ZAPRASZAMY!