Przed Grotami praca wre

akt_2013.03.13_1Po zimowej przerwie kontynuowana jest budowa zaplecza obsługującego Podziemną Trasę Turystyczną „Groty Nagórzyckie”. Widać już konstrukcję budynku, który będzie służył nie tylko pracownikom trasy, ale przede wszystkim turystom. Prace prowadzi Firma Usługowo- Budowlana Jacka Ciapały z Sulejowa, która wygrała przetarg na realizację tego zadania.

Budowlańcy wmurowali ściany konstrukcyjne, a teraz wykonują zbrojenia pod elementy konstrukcji. W najbliższym czasie zajmą się także instalacją sanitarną. Ten etap budowy ma zakończyć się 15 marca b.r. Obok wznoszonego budynku powstaje także parking oraz zatoczka autobusowa.

Projekt zakłada budowę parterowego budynku administracyjno- usługowego o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 200 m². Znajdą się w nim m. in. kasa, sklepik z pamiątkami, audytorium, toalety oraz pomieszczenia magazynowe i takie, które pozwolą na administrowanie obiektem. Przewidziane są także wiaty dla turystów oczekujących i kończących zwiedzanie. Elewacja obiektu będzie wykonana z szarego betonu architektonicznego. Duże powierzchnie zostaną przeszklone.

Wartość projektu pn. „Zagospodarowanie terenu przyległego do Grot Nagórzyckich” to dokładnie 1 177 705, 58 zł. Pieniądze na inwestycję pochodzą z budżetu miasta. Zakończenie prac planowane jest na 27 września 2013 roku.