Orkiestrowe granie w Skansenie i Grotach

2014.01.07_akt1W niedzielę 12 stycznia 2014 roku odbędzie się już 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem będzie zbiórka pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Stało się już tradycją, że Skansen Rzeki Pilicy i Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” biorą udział w  tej szczytnej akcji.

Pilicki Skansen przewidział w tym dniu wiele atrakcji. Zawita do niego Stowarzyszenie „Klub Pancernych”, które przeprowadzi pokaz jazd czołgiem T 34/85 (znanym jako „Rudy”  z kultowego serialu „Czterej pancerni i pies”). Wszyscy nasi goście będą mieli niepowtarzalną okazję nie tylko zobaczyć jak jeździ czołg, ale w zamian za datek na Orkiestrę również spełnić swoje marzenia i przejechać się pancerną maszyną. W skansenie odbędzie się również inscenizacja połączona z pokazami ćwiczeń polowych Towarzystwa Miłośników Historii „Kalina Krasnaja”.

W nagórzyckich grotach czeka na gości wędrówka po bajkowych pieczarach, a także nowo otwarty budynek usługowo-administracyjny. W tym obiekcie będzie można zobaczyć m.in. piękne wielkoformatowe fotografie ukazujące historię grot, a także ekspozycje znalezisk pochodzących z grot. Zaprezentowane zostaną również dwie wystawy czasowe pod tytułami: „Egzotyczne pejzaże Białej Góry ” i „Magia kamieni”.  Podczas tomaszowskiego finału WOŚP, który odbędzie się w sali ZSP nr 3  („Samochodówka”) będzie miała miejsce licytacja autentycznego hełmofonu czołgisty, który został ufundowany przez Stowarzyszenie „Klub Pancernych”. Zarówno groty jak i skansen zapraszają w godzinach od 10.00-15.00.