Harcerze w Grotach

harcerze-groty2Wczoraj w godzinach popołudniowych w Podziemnej Trasie Turystycznej „Groty Nagórzyckie” miała miejsce niecodzienna wizyta. Podziemną trasę odwiedzili harcerze z Hufca Inowłódz. Malownicza i nieco tajemnicza sceneria Grot posłużyła do uroczystego przyjęcia harcerzy do 2 Drużyny Wędrowniczej MŁODE WILKI, działającej w 247 Szczepie Harcerskim PERPETUUM MOBILE w Hufcu ZHP Inowłódz.

Tradycją szczepu jest, że przyjęcie harcerzy do drużyny połączone z wręczeniem chusty w jej  barwach odbywa się w uroczysty, obrzędowy sposób, w starannie wybranym miejscu. Tym razem zdecydowano się na Groty Nagórzyckie. Wędrownicy to grupa metodyczna obejmująca harcerzy w wieku od 16 do 21 lat.

Praca w drużynie wędrowniczej to czas odkrywania swojego miejsca w życiu i podejmowania służby dla innych. Wielu wędrowników decyduje się podjąć obowiązki instruktorów ZHP. Klimatyczne spotkanie było również okazją do wręczenia NARAMIENNIKÓW WĘDROWNICZYCH instruktorom Hufca Inowłódz pracującym z wędrownikami. Naramiennik z symbolem WĘDROWNICZEJ WATRY (stylizowane ognisko o 3 płomieniach i 3 polanach) nadaje się uroczyście po odbyciu przez harcerza próby połączonej z wędrówką, wyczynem i odnalezieniem pola stałej służby.

Komenda Hufca ZHP Inowłódz oraz 247 Szczep „PERPETUUM MOBILE” w Spale serdecznie dziękują za pomoc w organizacji poniedziałkowej uroczystości Miejskiemu Centrum Kultury, obsłudze Podziemnej Trasy Turystycznej Groty Nagórzyckie oraz Informacji Turystycznej w Tomaszowie Mazowieckim. Czuwaj!